Testovací stanice pro analogové vozy a vozy Slotcare.cz
Testovací stanice

Návrh ovládání a zobrazovaných údajů 22.12.2009 20:05): Měření otáček bez zatížení a ze zatížením, měření proudového odběru bez zatížení a ze zatížením, měření kroutivého momentu, měření účinnosti brzd.


Zobrazovač (14.12.2009 19:12): Zobrazovač sestaven a oživen. Jako základ firmware jsem použil program, který jsem již dříve udělal pro ovládání laboratorního zdroje.Návrh testovací stanice (27.11.2008 22:40): Nechal jsem se inspirovat testovací stanicí z Internetové stránky http://home.arcor.de/slotracingtechnik/homepage/. Podle autora by takto bylo možné odzkoušet vozy doma. Vhodné především pro ty co doma nemají dráhu a chtějí si vylepšit svůj vůz.
Stanice by mohla měřit otáčky, kroutící moment podle výpočtu momentu síly, proudový odběr a snad i účinnost brzd. Pro měření účinnost brzd jsem zatím nenašel, podrobnější způsob měření. Měření by mělo být jak automatické, tak manuální s použitím vlastního ovladače (aby se daly nastavovat ve vztahu k vozu i ovladače).
Měření momentu síly a účinnosti brzd bude vyžadovat definované brzdění válce. A taky je na tom dost mechaniky. Pro jednoduchost použiji grafický display, který bude přímo na stanici.
Po hledání vhodné krabičky jsem objevil hezký „aluminiový“ kufřík. Od šikovného kolegy jsem si nechal udělat mechaniku.
Pro evidování naměřených údajů, porovnávání a tisk bude přes USB připojen počítač.